Ліцензія МОЗ України №639 від 30.06.2016 року, №1947 від 19.09.2019 року
Ліцензія МОЗ України №639 від
30.06.2016 року, №1947 від
19.09.2019 року

Чи можна робити механічне чищення обличчя влітку?

22 Жовтня 2019
Чи можна робити механічне чищення обличчя влітку?

Літо — пора невагомих суконь, спекотних вечорів та відчайдушного бажання бути красивими. Але досягти цього не так вже й просто… Сонце не завжди буває ласкавим і висушує шкіру, нагороджуючи її пігментними плямами. Через спеку сальні й потові залози починають працювати в кілька разів інтенсивніше, провокуючи появу неприємного блиску. Але все це не таке вже й важливе, адже в косметологічних клініках та салонах пропонують десятки диво-процедур, здатних повернути шкірі сяючий та доглянутий вигляд. Наприклад, механічна чистка обличчя у Львові є дуже популярною. Але чи варто поспішати ставати в чергу за красою? Чи можна робити механічну чистку обличчя влітку?

Особливості механічної чистки обличчя

Процедура передбачає проведення очищення шкіри без використання спеціальної апаратури (застосовується тільки ложка Уно). Щоб зрозуміти, чи можна її робити влітку, важливо розібратися, як вона впливає на шкіру.

Першочергово шкіра обличчя очищується від залишків косметики, шкірного жиру, пилу тощо. Основна мета механічної чистки — видалення шару відмерлих клітин епідермісу та глибоких забруднень. Це робиться для забезпечення нормального функціонування шкіри. Щоб ефективно видалити мертві клітини, сальні пробки та інші забруднення, їх розм’якшують за допомогою пари або спеціальних гелів. Другий варіант кращий, оскільки він більш щадний та комфортний.

Використовуючи ложку Уно, зішкрібають мертві клітини (за допомогою сітчастого кінця) і видаляють чорні точки (спеціальною виїмкою). Все, що не вдається прибрати за допомогою інструменту, обережно видавлюють вручну. Після цього на шкіру наносять живильні маски і креми.

Що відбувається під час чищення? Шкіра позбавляється верхнього шару ороговілих клітин. Вона отримує можливість нормально дихати, засвоювати живильні речовини та виділяти токсини, але водночас позбавляється своєрідного захисту від ультрафіолету, який особливо активний саме влітку. Він згубно діє на шкіру, провокуючи появу пігментації, зморшок, сухості та викликає передчасне в’янення.

Після чистки через досить сильний механічний вплив шкіра деякою мірою травмується. Протягом перших пари днів можуть навіть спостерігатися почервоніння та легка набряклість. Крім того, видаляються забруднення з глибоких шарів, а розширені відкриті пори можуть стати своєрідними воротами для проникнення інфекції.

Існують і прямі протипоказання для проведення механічної чистки шкіри не тільки влітку, а й в будь-який інший час:

 • надмірно суха та вразлива шкіра;
 • наявність дерматологічних захворювань (екзема, алергія, лишай, псоріаз тощо);
 • герпес у стадії загострення;
 • фурункульоз;
 • лейкоз;
 • анемія;
 • порушення шкірних покривів на обличчі;
 • астма (заборонено при використанні вапоризатора);
 • гіпертонія.

Але не поспішайте засмучуватися. Механічна чистка обличчя влітку цілком можлива. Для цього потрібно лише дотримуватися ряду умов:

 1. Не засмагати інтенсивно перед чищенням (через отримання навіть ледь помітного опіку може утворитися подразнення).
 2. Після проведення процедури необхідно захищати шкіру від впливу ультрафіолету (по можливості краще кілька днів перебувати переважно в приміщенні).
 3. Використовувати сонцезахисні креми.
 4. Не відвідувати басейни, сауни, не купатися у відкритих водоймах.
 5. Уникати брудної роботи.

Знаючи особливості своєї шкіри та її реакцію на проведення механічного пілінгу, кожен сам вирішує, чи варто його робити влітку. Але все ж якщо чистка планується вперше, то краще відкласти її на осінь, а в період особливої сонячної активності використовувати більш щадні, але не менш ефективні методи.

Вам точно сподобається в нас!
post image