Ліцензія МОЗ України №639 від 30.06.2016 року, №1947 від 19.09.2019 року
Ліцензія МОЗ України №639 від
30.06.2016 року, №1947 від
19.09.2019 року

Як доглядати за обличчям під час вагітності

11 Листопада 2019
Як доглядати за обличчям під час вагітності

Як доглядати за шкірою обличчя під час вагітності розповідає лікар-косметолог Оксана Самотос

Вагітність… – це один чи не з найприємніших моментів у житті жінки. Однак, існує безліч побоювань та застережень щодо догляду за шкірою в цей прекрасний момент. Сьогодні своїми рекомендаціями поділиться наш спеціаліст #ОксанаСамотос.

Оксана, чи не найкраще може відповісти на усі запитання, які хвилюють майбутніх матерів. Адже, вже через декілька тижнів очікує на появу своєї вже другої дитини. Однак “особливий” стан Оксани аж ніяк не вплинув на її роботу, а тим паче на догляд за своєю шкірою.

“Більшість лікарів, косметологів “побоюються” майбутніх мам, або ставляться до них з неабиякою обережністю, оскільки всім відомо, що організм жінки в цей період більш схильний до нестандартних реакцій навіть на звичні засоби, що використовувались до “цікавого стану”. В зв’язку з цим велика кількість апаратів і засобів для вагітних, на сьогоднішній день, не досліджена.

Варто зазначити, що найбільш несприятливим для проведення процедур є І-й триместр вагітності, коли формуються всі органи малюка, однак саме в цей час і проводиться більшість косметологічних процедур – по простій причині – незнання жінки про свій “особливий стан”.

  • Креми і весь домашній догляд – на них покладається основне завдання щодо підтримання красивого зовнішнього вигляду шкіри в період вагітності. Основне, на що варто звернути увагу – це наявність ретинолу та його похідних, оскільки він легко може проникнути в системний кровообіг, потім через плаценту і нашкодити малюку.
  • Чистки і пілінги – мануальні, атравматичні процедури видалення комедонів в поєднанні з легкими поверхневими (ензимними) чи фізичними (алмазна мікродермабразія) пілінгами не нашкодять навіть в І-му триместрі, якщо не знижений поріг чутливості і клієнтка переносить процедуру легко.
  • Поверхнево-серединні, серединні, хімічні і ретинолові пілінги не застосовують під час всього періоду вагітності. Ультразвукова чистка протипоказана, як і будь-яка інша фізіотерапевтична процедура.
  •  Всі фізіотерапевтичні, лазерні процедури строго протипоказані вагітним, оскільки їх безпечність в даному випадку ніхто не вивчав.
  • Ін’єкційні процедури – “без коментарів”. 😉 Тут всім зрозуміло, що під час вагітності про це потрібно забути.

Хочу зазначити, що вже на етапі планування вагітності, варто розпочати підготовку і на косметологічному рівні, щоб наступні 9 місяців Ваше обличчя залишалось бездоганним. Щодо спеціальних доглядів то звичайно, що до цієї групи належать зволожуючі процедури з використанням альгінатних масок (завдяки їхньому лімфодренажному ефекту зникне набряклість обличчя), догляди, дія яких спрямована на профілактику і зменшення пігментоутверення, а також масажі, які допоможуть підтримати еластичність, тонус шкіри максимально довго.
Особисто я, як до вагітності, так і зараз найбільше люблю HydraFacial – це абсолютно атравматична чистка обличчя, яка ідеально зволожує та живить шкіру. Тож, дорогі матусі, бережіть себе, але і не забуваєте, що вагітність – це не хвороба, це неймовірний період у житті, тож дбайте про себе і любіть себе як до вагітності так і після неї”. (c) Оксана Самотос.  

Вам точно сподобається в нас!
post image